SPORT

Finał Wojewódzki w tenisie stołowym.

W dniu 7. 11. 2019 r. w Wieruszowie odbył się Finał Wojewódzki w tenisie stołowym chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Na turnieju tym nie zabrakło reprezentacji Szkoły Podstawowej im.gen. Ludwika Czyżewskiego z Woli Krzysztoporskiej, która przeszła wszystkie etapy eliminacyjne i  okazała się bezkonkurencyjna. Zawodnicy zdobyli złoty medal pokonując: 3:0 ZSP 2 w Łodzi, 3:0 SP Solec Wielki, 3:0 SP 12 Piotrków Trybunalski, 3:1 SP 2 Wieruszów, 3:0 SP 2 Mierzyce.

Sukces reprezentacji naszej szkoły w mistrzostwach powiatu piotrkowskiego w tenisie stołowym chłopców.

W dniu 22. 10. 2019 r. w Gorzkowicach odbyły się mistrzostwa powiatu piotrkowskiego w tenisie stołowym chłopców. W turnieju wzięła udział reprezentacja naszej szkoły w składzie Maksymilian Zawiślak oraz Krystian Dzwonek, która pokonała Gorzkowice 3:1, Włodzimierzów 3:0 oraz Sulejów 3:0 i tym samym zdobyła Mistrzostwo Powiatu awansując do półfinałów wojewódzkich.

Wycieczka do Spały

W dniu 8.10.2019 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w całodniowej wycieczce po Spalskim Parku Krajobrazowym. Podczas wyjazdu uczestnicy zwiedzili ruiny zamku Kazimierza Wielkiego i romański kościół św. Idziego w Inowłodzu, ale też biegali po bieżniach Centralnego Ośrodka Sportu w Spale. Bardzo interesująca dla zwiedzających była opowieść o spalskim żubrze, a wrażeń dostarczyło przejście ciemnymi korytarzami w poniemieckim bunkrze w Konewce, zwiedzanie starego młyna w Skansenie Rzeki Pilicy oraz obejrzenie różnych pojazdów wojskowych wydobytych z dna rzeki. Nawet padający deszcz nie przeszkodził w spacerze po rezerwacie przyrody „Niebieskie Źródła „. Wszyscy wrócili pełni pozytywnych wrażeń, bogatsi w nowe doświadczenia i wiedzę o historii regionu.

Pierwszy Rzut Ligi Lekkoatletycznej Zrzeszenia LZS Województwa Łódzkiego.

W dniu 25.09. 2019 r. uczniowie  Szkoły Podstawowej im. gen. Ludwika Czyżewskiego w Woli Krzysztoporskiej wzięli udział w I Rzucie Ligi Lekkoatletycznej Zrzeszenia LZS Województwa Łódzkiego. Nasi sportowcy spisali się bardzo dobrze przywożąc 4 medale:

 I miejsce – Nikola Świąder – bieg na 600 m  I miejsce – Piotr Kulka (po pięknej walce) – bieg na 1000 m.   I miejsce – Jakub Głowacki – bieg na 60 m 
II miejsce – Kacper Ryszpan – bieg na 60 m

W skład drużyny weszli także: Lidia Haładaj, Amelia Wojtczyk, Wiktoria Babiarczyk, Wiktoria Lasek, Oliwia Jędrych, Maja Czarczyńska, Julia Musiał, Amelia Szustak, Zofia Ryszpan, Maja Filipkowska, Jakub Szelka, Jakub Krzaczyński, Kamil Mądry, Patryk Robaszek, Paweł Bajerowski, Adrian Gębarowski, Mateusz Ogrodnik, Mikołaj Jakóbik i Marcel Mielczarek. Cała drużyna zasłużyła na szczególną pochwałę, za ducha walki i emocje jakich dostarczyła.

Resized_20190925_111035

Zdjęcie 1 z 4